Fundacja Medycyny Stylu Życia przeznacza miliony na wsparcie odchudzania Polaków – Lifestyle Medicine
FB
FB
FB

Fundacja Medycyny Stylu Życia - Organizacja pozarządowa przeznacza miliony na wsparcie odchudzania Polaków

Stan zdrowia Polaków w ciągu ostatnich lat uległ pogorszeniu. Pandemia wszystkim nam uświadomiła, jak ważne jest zdrowie.
Skutki zakażenia wirusem SARS-Cov-2 oraz powikłania po przebyciu choroby COVID-19 stały się udziałem milionów Polaków. Przełożyło się to na cierpienie ludzi, pogorszenie jakości ich życia, oraz na tragedie w postaci setek tysięcy nadmiarowych zgonów.

Jednym z czynników pogarszających jeszcze sytuację, jest nasilenie problemów związanych z rozwojem nadwagi i otyłości, spowodowanym między innymi ograniczeniami, którym zostaliśmy poddani.

Czas to pieniądz

Inwestowanie w leczenie nadwagi na jak najwcześniejszym etapie oraz w edukację nakierowaną na zmianę nawyków żywieniowych to najbardziej skuteczna profilaktyka zdrowotna. Dzięki odpowiednim działaniom możemy przedłużyć nasze życie w dobrym zdrowiu i aktywnie uczestniczących w życiu zawodowym i społecznym.
Fundacja Medycyny Stylu Życia to polska organizacja pozarządowa, której misją jest wspieranie nowoczesnych metod leczenia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych, w tym uporczywej nadwagi i otyłości. Najwyższą skuteczność osiąga się dzięki personalizacji leczenia i w tym kierunku powinny zmierzać wysiłki lekarzy.

Wiedza i doświadczenie w leczeniu nadwagi!

Fundacja MSŻ od lat popularyzuje najnowsze odkrycia naukowe związane z wpływem stylu życia, a zwłaszcza sposobu odżywiania na zapobieganie i leczenie najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają lepiej identyfikować przyczyny problemów zdrowotnych.
Badania naukowe dowodzą, że nawet niewielka nadwaga, która utrzymuje się przez dłuższy czas niesie poważne konsekwencje zdrowotne, ekonomiczne i cywilizacyjne dla społeczeństwa i całego państwa. Dlatego należy interweniować jak najszybciej, by zmniejszyć całkowite koszty leczenia.
 
 
Cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, udary, wylewy, zawały, demencja i inne choroby przewlekłe związane są najczęściej z przewlekłą nadwagą i otyłością. Dzisiaj, dzięki rozwojowi wiedzy oraz nowoczesnych narzędzi diagnostycznych i metod medycyny funkcjonalnej, możemy leczyć przyczyny tych chorób.

W czasie pandemii Polacy tyją na potęgę!

Częstość występowania otyłości rośnie dramatycznie i prognozy wskazują, że w najbliższych latach będzie jeszcze gorzej. Tymczasem większość programów walki z otyłością opiera się na błędnych, zakwestionowanych już przez najnowszą wiedzę przesłankach opartych często na prostym liczeniu kalorii. To droga donikąd.
To tsunami nadwagi i otyłości dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Z badań wynika, że w 80% przypadków z otyłego dziecka wyrasta otyły nastolatek, a potem otyły dorosły. Im dłużej trwa otyłość, czy uporczywa nadwaga, tym większe wywoła spustoszenie i tym trudniej ją leczyć.

Barierą, dla wielu osób nieprzekraczalną, są wysokie koszty specjalistycznych badań diagnostycznych

Chodzi tu o badania nutriimmunologiczne - test cytotoksyczności składników pożywienia Kod Metaboliczny 200, którego cena to 1800,- zł, oraz badania nutrigenetyczne, których ceny kształtują się na poziomie kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 
 

Jednak takie spersonalizowane podejście zapewnia niezwykle wysoką skuteczność postępowania terapeutycznego w leczeniu nadwagi i otyłości, sięgającą nawet 98%.

Odchudzanie to nie to samo co profilaktyka otyłości

Skuteczne leczenie uporczywej nadwagi i otyłości nie polega na katowaniu pacjenta na siłowni, czy wielomiesięcznym głodzeniu. To dobre metody dla osób szczupłych, które nie chcą przytyć.

W wypadku osób, które od wielu już miesięcy, czy lat zmagają się z problemem nadwagi, musimy zrozumieć, że ich problemem jest choroba metaboliczna, a nie brak silnej woli.

Bez pomocy lekarzy i doświadczonych w leczeniu tej choroby specjalistów, pacjenci najczęściej nie są w stanie poradzić sobie z problemem. Szybko się zniechęcają, a choroba postępuje. Pojawiają się choroby współistniejące.

Zachęcanie do zdrowych nawyków i większej aktywności fizycznej nie wystarczy

 
 
Niech nie obrażają się trenerzy fitness, ale większość z nich, tych uczciwych, przyznaje, że skutecznie pomóc mogą tylko tym, którzy są dość młodzi i jeszcze nie utyli zbyt wiele. W wypadku osób po 40 tce i z większą nadwagą odchudzanie na siłowni prawie zawsze kończy się efektem jo-jo.

Fundusz Odchudzania Polaków Po Pandemii

Pragnąc pomóc Polakom w korzystaniu z naukowo udowodnionych, skutecznych i sprawdzonych metod leczenia nadwagi, Fundacja Medycyny Stylu Życia postanowiła utworzyć specjalny fundusz o wartości 2 000 000,- zł z przeznaczeniem na wsparcie zdrowia Polaków i ich walki z uporczywą nadwagą i otyłością.
Przy współpracy z Centrum Medycznym VIMED w Warszawie opracowane zostały programy diagnostyczne ze wsparciem finansowym fundacji. Wysokość dofinansowania dla jednej osoby mieści się w przedziale od ok. 300,- do ok. 1300,- zł. Wiemy, że jest to kropla w morzu potrzeb, ale najwyższy czas, by zacząć, zanim będzie za późno.