Kampania Odchudzajmy Dzieci – Lifestyle Medicine
FB
FB
FB

Kampania społeczna
Odchudzajmy dzieci

Celem realizowanej przez nas kampanii społecznej “Czas na zdrowie. Odchudzajmy dzieci!” jest uświadomienie rodzicom i wychowawcom, że epidemia nadwagi i otyłości u dzieci nie jest naturalnym etapem rozwoju, z którego można samoistnie “wyrosnąć”. Że otyłość jest poważną chorobą metaboliczną, która bez profesjonalnego leczenia staje się zazwyczaj źródłem zagrażających życiu chorób cywilizacyjnych. Dzieci dotknięte otyłością chorują na cukrzycę, choroby sercowo-naczyniowe i wiele innych chorób, które do niedawna dotykały tylko dorosłych. Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w Europie. Zajmujemy też 5. miejsce na świecie pod względem liczby otyłych dzieci. Szacuje się, że w Polsce każdego roku będzie przybywać 400.000 dzieci z nadwagą, w tym 80.000 z otyłością.

Otyłość nie bierze się znikąd. Zawsze jest poprzedzona nadwagą, którą potrafimy już leczyć bardzo skutecznie stosując mało znane metody personalizacji odżywiania. Nie leczona, lekceważona często przez rodziców nadwaga prowadzi najczęściej do otyłości i komplikacji, które często rujnują życie młodych ludzi.

Skuteczność medycyny funkcjonalnej odchudzaniu z nadwagi i leczeniu otyłości u dzieci bazuje na zastosowaniu spersonalizowanego odżywiania w oparciu o najnowocześniejsze, cytotoksyczne testy nietolerancji pokarmowej Profil Metaboliczny 145.

Nie skazujmy naszych dzieci na restrykcyjne i wyniszczające diety odchudzające! Nie wpędzajmy ich w obsesję liczenia kalorii i ograniczania porcji. Zadbajmy o to, aby wracały do prawidłowej wagi, jedząc zdrowe i smaczne posiłki. Niech wartościowe pożywienie – przebadane przez testy na nietolerancje pokarmowe – będzie dla nich lekarstwem.

Wykonaj cytotoksyczne badanie nietolerancji pokarmowej u dziecka i sprawdź co mu szkodzi >>.


Dowiedz się więcej o naszej Kampanii i sprawdź historie pacjentów >>.