bg
Grahamka czy kajzerka?
5 stycznia 2018
DniAlergii_min
Międzynarodowe Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej za nami. Nagroda dla Fundacji Medycyny Stylu Życia!
3 lutego 2018

Optymalizacja odżywiania i treningu w oparciu o uwarunkowania genetyczne

SportMaster

Trening na miarę XXI w.

Dzisiaj, w erze dostępu do informacji nie wystarczy już systematyczny trening i wola walki. Najlepsi sportowcy dysponują dostępem do informacji o tym jaki sport uprawiać? Jak ćwiczyć? Co i kiedy jeść? Czym się wspomagać?

Sport Master 52 to diagnostyczne badanie genetyczne, które pozwala na analizę ponad 52 genów, które zgodnie z wynikami badań naukowych, determinują wydolność organizmu i mają wpływ na wyniki uzyskiwane w sporcie. Badanie to, w oparciu o analizę unikalnego DNA zawodnika, pozwala określić indywidualną predyspozycję jego komórek mięśniowych do sportów siłowych lub wytrzymałościowych. Pozwala osobom uprawiającym sport zawodowo lub amatorsko, na uzyskanie informacji jak ukierunkować swoją aktywność, aby móc pokonać konkurentów i odnosić sukcesy.

Kluczem do szczytowej formy jest odpowiednia dieta. Ile kalorii spożywać? Ile węglowodanów, tłuszczów, białek? W jakich godzinach jeść? To właśnie Sport Master 52 udziela odpowiedzi na te pytania. Pozwala dopasować posiłki do cyklu treningowego, określa co jeść tuż przed zawodami, co w okresie regeneracji, co przed, a co po treningu. To wszystko jest zapisane w genach. Badanie pozwala zastosować suplementację, która będzie dopasowana zarówno do indywidualnych cech genetycznych jak i do specyficznej dyscypliny sportowej. Dzięki temu uzupełnisz wszelkie niedobory, które mogłyby mieć wpływ na wyniki.

Sport Master 52 to najnowocześniejsze badanie, które pozwala spersonalizować trening. Jeszcze do niedawna tego typu badania, kosztujące po kilkadziesiąt tysięcy dolarów dostępne były tylko dla nielicznych. Dzisiaj dostępne są niemal dla każdego.

Jeżeli nie chcesz aby Twój konkurent wykorzystał przewagę wynikającą z informacji genetycznej, nie masz innego wyjścia - musisz znaleźć odpowiedź na pytanie co dla Twojego organizmu jest najlepsze? Ten sekret ukryty jest w Twoim DNA! Dzięki analizie 52 genów związanych ze sportową wydolnością organizmu, jesteśmy w stanie wykryć zaburzenia metabolizmu, określić siłę i wytrzymałość komórek mięśniowych i genetyczne uwarunkowania, które mają wpływ na efektywność treningu. Ta wiedza pozwala ukierunkować rozwój kariery każdego sportowca.

5 kroków do sukcesu w sporcie!!!

1. POZNAJ BUDOWĘ KOMÓREK MIĘŚNIOWYCH

Jaka jest charakterystyka Twoich komórek mięśniowych. Czy Twoje mięśnie są wytrzymałe, czy są odporne na przeciążenie? Badanie pozwala określić predyspozycje do sportów siłowych lub wytrzymałościowych i ukierunkować karierę, rodzaj dyscypliny, dobór ćwiczeń oraz intensywność treningów.

2. ZASTOSUJ OPTYMALNE ŻYWIENIE

To geny decydują w dużej mierze o efektywności przyswajania i przetwarzania składników odżywczych - budulcowych i mineralnych w Twoich tkankach. Ważne, by jeść to, z czego organizm będzie miał możliwość czerpać energię i materiał budulcowy, zapewniając właściwy metabolizm białek, węglowodanów i tłuszczów, dzięki skutecznemu przyswajaniu mikroelementów i witamin. Poznaj zatem jaka porcja mikroskładników jest dla Ciebie niezbędna - w tym zwłaszcza tych o największym znaczeniu w sporcie jak wapń, selen, żelazo, witamina C i E.

3. ZAPEWNIJ OPTYMALNĄ DYSTRYBUCJĘ KALORII

Na podstawie wiedzy o zależności pomiędzy Twoimi genetycznie uwarunkowanymi włóknami mięśniowymi, a uprawianą dyscypliną, możemy określić optymalną proporcję pomiędzy podażą węglowodanów, tłuszczy i białek. Dowiesz się które z ponad 1000 produktów, są korzystne dla Twojego organizmu, a których lepiej unikać, bo mogą wpływac na destrukcyjnie na Twoją sprawność.

4. PLAN STRATEGICZNY - BĄDŹ PRZYGOTOWANY DO ZAWODÓW

W okresie zawodów niezwykle ważna jest dieta, która musi zapewnić szczytową formę. Wraz z badaniem otrzymasz szczegółowy plan pozwalający na lepsze przygotowanie do zawodów. Dowiesz się jak najkorzystniej się odżywiać tuż przed zawodami, w trakcie i po treningu, a także poza sezonem sportowym.

5. ZAPOBIEGAJ KONTUZJOM

Aby uprawiać sport i odnosić sukcesy trzeba mieć przede wszystkim końskie zdrowie. Sport Master 52 bada ryzyko wystąpienia chorób takich jak: cukrzyca, choroba Alzheimera, osteoporoza, zwyrodnienie stawów, nietolerancja glutenu i laktozy, zwyrodnienie plamki żółtej, hemochromatoza. Dodatkowo uzyskamy informacje, jak organizm radzi sobie z detoksykacją, czyli usuwaniem zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Informacje te określą długość okresu regeneracji i pozwolą zapobiec przetrenowaniu, co z kolei pozwoli zminimalizować ryzyko urazów i kontuzji.

Sport Master 52 to jedyne badanie na rynku, które pozwala tak szeroko określić w jaki sposób najlepiej Personalizować trening i osiągać najlepsze wyniki w sporcie!

Zaufało nam wiele osób. Siostry Radwańskie, Dušan Kuciak, Roland Nilsson i Catalina Ponor już cieszą się efektami spersonalizowanego treningu.Ty także zasługujesz na indywidualny plan, godny olimpijczyków i mistrzów świata. Zadbaj o siebie i o swoją karierę, a przy okazji zadbaj też o swoje zdrowie!

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *